Stowarzyszenie "Arka Nadziei" O Stowarzyszeniu "Arka Nadziei" Partnerzy Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Gdzie szukać pomocy Aktualności Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Wydarzenia Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Galeria zdjęć Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Polecane linki Pliki do pobrania Kontakt ze Stowarzyszeniem "Arka Nadziei" Świetlica "Przystań" z pralnią i łaźnią Aktualności Świetlicy "Przystań" Galeria zdjęć Świetlicy "Przystań" Czym zajmuje się Świetlica "Przystań" Kontakt ze Świetlicą "Przystań" Dom dla bezdomnych "Chałupki 24" Aktualności Domu dla bezdomnych "Chałupki 24" Galeria zdjęć Domu dla bezdomnych "Chałupki 24" Czym zajmuje się Dom dla bezdomnych "Chałupki 24" Kontakt z Domem dla bezdomnych "Chałupki 24"
Stowarzyszenie "Arka Nadziei" - powrót na stronę główną


Aktualności Stowarzyszenia "Arka Nadziei"
Rok publikacji:

WIGILIA W CHAŁUPKACH

W dniu 13 grudnia 2016r  zaszczyciły nas swoją wizytą  w Chałupkach wychowanki

Młodzieżowego Ośrodka WychowawczegoZmiana numeru telefonu w Świetlicy "Przystań" przy ul. Ogrodowej 3

Informujemy , że od 1 grudnia 2016 roku zmienił się nr telefonu w naszej placówce przy ul. Ogrodowej 3

OGRZEWALNIA

15 października Stowarzyszenie Arka Nadziei otworzyło Ogrzewalnię przy ul. Ogrodowej 3 w Kielcach.

Aby 1% trafił do naszej organizacji

Zachęcamy do obejrzenia filmiku :)


WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

W Bożego Narodzenia czas

niech Miłość będzie w Was.

Niech pokój wokół panuje,

a dobro nad złem króluje!

Wesołych Świąt!POMÓŻ NAM WSPIERAĆ PRZEKAZUJĄC 1 % PODATKU

Informujemy, że Stowarzyszenie "Arka Nadziei" posiada status organizacji pożytku publicznego.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1 % podatku na rzecz naszej organizacji. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na realizacje celów statutowych, tj. pomocy ubogim rodzinom, dzieciom, bezdomnym, bezrobotnym, starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Głównym naszym celem jest aktywizacja zawodowa osób wykluczonych społecznie - ta przysłowiowa wędka, a nie ryba. Bardzo ważna jest dla nas nie tylko doraźna pomoc potrzebującym, ale przede wszystkim wsparcie, które zaowocuje pełnym usamodzielnieniem się naszych podopiecznych. Tworzenie miejsc pracy, szkolenia zawodowe, staże, pomoc w rozwiązywaniu bieżących trudności to główny kierunek naszych działań.

 

1 %  Twojego podatku może przywrócić Nadzieję.

 

Pomóż nam wspierać!!!

 

O sposobie wydatkowania środków z 1% będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

 

Wystarczy na deklaracji podatkowej w oznaczonym miejscu napisać nazwę stowarzyszenia oraz numer KRS:

 

Stowarzyszenie "Arka Nadziei"

 KRS 0000261249

 

 Za pomoc i zrozumienie z serca dziękujemy.Pamiętajmy o zmarłych osobach bezdomnych

Dnia 8 listopada br o godz. 17.00 w kaplicy w Schronisku dla osób bezdomnych im. św. Brata Alberta ul. Żeromskiego 36 A odprawiona zostanie Msza Święta w intencji zmarłych osób bezdomnych. Po Mszy od godz. 18.30 na Świetlicy "Przystań" ul. Ogrodowa 3 w Kielcach odbędzie się spotkanie wypominkowe, w trakcie którego przywołane zostaną sylwetki tych, którzy już odeszli.Niech pozostaną w naszych modlitwach i wspomnieniach. Ich pamięć zostanie również uczczona poprzez odwiedzenie ich grobów przez przyjaciół oraz osoby działające w Stowarzyszeniu "Arka Nadziei".

Grupa dla osób wspóluzależnionych Al-Anon

Grupa dla osób współuzależnionych odbywa się w każdy wtorek o godz. 16.30 na ul. Mickiewicza 1 w Kielcach.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 698-573-589XVIII Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe "Bądźmy świadkami miłości"

Bazylika
Dnia 31 lipca br w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu odbyło się XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości". W spotkaniu uczestniczyli podopieczni, pracownicy i członkowie Stowarzyszenia "Arka Nadziei" oraz Towarzystwa Trzeźwościowego z Profilaktyką i Edukacją "ARARAT". Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki życzliwości Prezydenta Miasta Kielce oraz pracowników Urzędu Miasta Kielce, którzy w tym celu udostępnili Stowarzyszeniu autokar.

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki 2010

Stowarzyszenie "Arka Nadziei" po raz pierwszy jest współorganizatorem ogólnowojewódzkiej inicjatywy, jaką są Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. W bieżącym roku hasło brzmi: "Mężczyzna w rodzinie - nadzieje i zagrożenia". Stowarzyszenie "Arka Nadziei" serdecznie zaprasza do uczestnictwa w organizowanych spotkaniach.

Do wszystkich ludzi dobrej woli

Stowarzyszenie "Arka Nadziei" zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc rzeczową w formie żywności, odzieży, środków czystości itp, która zostanie przekazana osobom bezdomnym, ubogim, opuszczonm przebywającym w naszych placówkach.

"Nie tylko Święci garnki lepią" - warsztaty ceramiczno-garncarskie w Chałupkach.

Warsztaty ceramiczno-garncarskie
W ramach Świętokrzyskiego Programu Odnowy Wsi na terenie Stowarzyszenia w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1 zostały przygotowane warsztaty ceramiczno-garncarskie. Zadanie zrealizowane zostało w ścisłej współpracy z Gminą Morawica oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

RUSZYŁA OGRZEWALNIA DLA OSÓB BEZDOMNYCH NA ŚWIETLICY "PRZYSTAŃ"

Dnia 14 października 2009 r ruszyła ogrzewalnia dla osób bezdomnych na Świetlicy "Przystań" ul. Ogrodowa 3 w Kielcach. W ogrzewalni osoby bezdomne uzyskają schronienie oraz będą mogli bezpiecznie i w cieple spędzić noc. Dzięki łaźni będą mieli także możliwość zadbania o swoją higienę osobistą. W trakcie pracy Ogrzewalni wydawane będą w miarę możliwości posiłki na bazie suchego prowiantu oraz cały czas dostępna będzie gorąca herbata.

Festyn charytatywny "Jesteś godzien"

Festyn prowadził Dariusz Zwierzchowski
Już po raz czwarty Stowarzyszenie "Arka Nadziei" zorganizowało festyn charytatywny pod hasłem "Jesteś godzien". Tegoroczna impreza odbyła się 27 września 2009 r w Parku Miejskim w Kielcach.

Rodzinnie pożegnaliśmy lato

Zespół Black Mary Rose
Dnia 30 sierpnia br. na Placu Wolności w Kielcach odbył się festyn rodzinny "Pożegnanie Lata na wesoło". Już od godziny 12.00 Muzeum Zabawek i Zabawy zorganizowało dla najmłodszych "Gry i zabawy z Afryką". O godzinie 13.00 festyn został uroczyście otwarty.

Piesza Pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę

W dniach 5 - 13 sierpnia 2009 r  odbyła się XXVIII Piesza Pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę. W tegorocznych "Rekolekcjach w drodze" uczestniczyły osoby bezdomne i ubogie oraz wolontariusze i pracownicy Stowarzyszenia "Arka Nadziei" z Kielc.

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu

Dnia 25.07.2009 r Stowarzyszenie "Arka Nadziei" z Kielc zorganizowało wyjazd do Lichenia na XVII Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Zostań ratownikiem

W dniu 23.07.2009 r pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia "Arka Nadziei" uczestniczyli w szkoleniu pierwszej pomocy realizowanym przez Stowarzyszenie Fraktal, w ramach projektu "Zostań ratownikiem".

Wycieczka integracyjna do Kałkowa – Godowa.

Organizator wycieczki - Andrzej, składa podziękowania na ręce ks. Andrzeja Wróblewskiego
W dniach 16-18 czerwca br. Stowarzyszenie "Arka Nadziei" zorganizowało wycieczkę integracyjną do Kałkowa - Godowa. Inicjatorem wyjazdu był wolontariusz Andrzej Domański, który zadbał o to, aby uczestnicy czuli się dobrze i nie nudzili się podczas trzydniowego pobytu. W wyjeździe uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia "Arka Nadziei" osoby bezdomne, ubogie, Ruch ATD Czwart Świat oraz osoby samotnie wychowujące dzieci, uzależnione i współuzależnione.

Kwartalnik "Przystań"

W roku 2009 wydaliśmy dwa numery kwartalnika "Przystań" . W gazetce opisywaliśmy  bieżącą działalność Stowarzyszenia, a także poruszaliśmy trudne i ważne tematy społeczne. Opublikowane zostały wypowiedzi osób bezdomnych, uzależnionych, współuzależnionych, porady psychologa.Aktualności

WIGILIA W CHAŁUPKACH

W dniu 13 grudnia 2016r  zaszczyciły nas swoją wizytą  w Chałupkach wychowanki

Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego


Kalendarium

Wydarzenia

10-lecie istnienia Stowarzyszenia Arka Nadziei

Stowarzyszenie „Arka Nadziei" obchodzi w tym roku 2016 - 10-lecie swojej działalności. Przez ten czas organizacja pomaga osobom bezdomnym, wykluczonym społecznie, ubogim rodzinom oraz od kilku lat prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt. Z tej okazji członkowie, pracownicy, wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia oraz przedstawiciele instytucji i organizacji, które wspierają jego działalność spotkali się na uroczystości plenerowej w malowniczym zaciszu na terenach „Arki Nadziei" w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1.


Kontakt
Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
ul. Mickiewicza 1,
25-352 Kielce
NIP: 959-174-92-36

Tel.: 41 34 42 858,
E-mail:


Copyrights © 2017 Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
Świetlica "Przystań" z pralnią i łaźnią
Dom dla bezdomnych "Chałupki 24"
o Stowarzyszeniu | pomoc | aktualności | wydarzenia | linki | do pobrania | kontakt
o Świetlicy | aktualności | galeria zdjęć | co robimy | sponsorzy | kontakt
o Domu | aktualności | galeria zdjęć | co robimy | sponsorzy | kontakt