Stowarzyszenie "Arka Nadziei" O Stowarzyszeniu "Arka Nadziei" Partnerzy Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Gdzie szukać pomocy Aktualności Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Wydarzenia Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Galeria zdjęć Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Polecane linki Pliki do pobrania Kontakt ze Stowarzyszeniem "Arka Nadziei" Świetlica "Przystań" z pralnią i łaźnią Aktualności Świetlicy "Przystań" Galeria zdjęć Świetlicy "Przystań" Czym zajmuje się Świetlica "Przystań" Kontakt ze Świetlicą "Przystań" Dom dla bezdomnych "Chałupki 24" Aktualności Domu dla bezdomnych "Chałupki 24" Galeria zdjęć Domu dla bezdomnych "Chałupki 24" Czym zajmuje się Dom dla bezdomnych "Chałupki 24" Kontakt z Domem dla bezdomnych "Chałupki 24"
Stowarzyszenie "Arka Nadziei" - powrót na stronę główną


Wydarzenia Stowarzyszenia "Arka Nadziei"

10-lecie istnienia Stowarzyszenia Arka Nadziei

Stowarzyszenie „Arka Nadziei" obchodzi w tym roku 2016 - 10-lecie swojej działalności. Przez ten czas organizacja pomaga osobom bezdomnym, wykluczonym społecznie, ubogim rodzinom oraz od kilku lat prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt. Z tej okazji członkowie, pracownicy, wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia oraz przedstawiciele instytucji i organizacji, które wspierają jego działalność spotkali się na uroczystości plenerowej w malowniczym zaciszu na terenach „Arki Nadziei" w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1.

Małgorzata Kosierkiewicz powitała przybyłych gości, przypominając słowa piosenki „...aby życie mi nie było obojętne - abym kochał zawsze to co piękne...". Zaznaczyła, że wszystkie osoby zjednoczone pod szyldem „Arki Nadziei" - kochają to co piękne - życie, naturę, a  przede wszystkim człowieka. Dzięki temu pomoc potrzebującym nabiera głębokiego sensu i daję wielką siłę, która przywraca wiarę, nadzieję i miłość.

W ramach części artystycznej czterech młodych ludzi: Anna Iwasiuta - Duda, Małgorzata Kosierkiewicz, Artur Podgórski oraz Kornel Antos zaprezentowali spektakl pt. „Ostatni gest miłości". Jak podkreśla  autorka scenariusza, Aleksandra Klusek, czasami drobny gest potrafi odmienić ludzkie życie, przynieść ukojenie zbolałej duszy, przywrócić godność człowieka. „Nie oceniajmy innych, gdyż nie znamy historii ich życia" - mówiła.  W kontekście obchodzonego Roku Miłosierdzia przypomniała słowa ks. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...." i wyraziła życzenie, by miłosierdzie stało się udziałem każdego człowieka. Przedstawiciele władz Samorządowych - w imieniu Prezydenta Miasta Kielce - jego zastępca pan Czesław Gruszewski oraz w imieniu Wójta Gminy Morawica pan Marcin Dziewięcki - złożyli na ręce Prezesa Stowarzyszenia „Arka Nadziei" Wojciecha Moskwy listy gratulacyjne oraz wyrazili swoje uznanie dla całokształtu działalności organizacji. W części oficjalne spotkania głos zabrała Tereliza Braun - zasłużona działaczka na rzecz osób bezdomnych i wykluczonych społecznie, uhoronowana tytułem „Anioła dobroci" przypominając sylwetkę ojca Józefa Wrzesińskiego - założyciela Ruchu ATD „Czwarty Świat". Podkreśliła, że nie powinno się dzielić ludzi na lepszych i gorszych, a pomagając należy po prostu być z innymi. Również Andrzej Domański - pracujący jako streetworker z osobami bezdomnymi złożył gratulację z okazji tego pięknego Jubileuszu. Po części oficjalnej uroczystości był czas na poczęstunek, ognisko oraz program pt. „Tylko przygotowani przetrwają -  pokaz technik surwiwalowych"  przygotowany przez  SPSS Grupa Świętokrzyska. Prezes Stowarzyszenia Wojciech Moskwa podziękował wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie Jubileuszu, jak również wszystkim, którzy przez wszystkie te lata wspierali działalność „Arki Nadziei". Zaznaczył, że pracy jest wciąż bardzo dużo, a osób potrzebujących tak wiele. Wyraził nadzieję, że dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli uda się zrealizować wszystkie plany na przyszłość dotyczące m.in. dalszej rozbudowy domu dla bezdomnych w Chałupkach, gospodarstwa ekologicznego, stworzenia miejsca plenerowego dla dzieci, młodzieży, ubogich rodzin, tworzenie nowych miejsc pracy i innych działań służących potrzebującym.

 

Szczególne podziękowania pragniemy skierować do naszych sponsorów:

 

PRZEDSIĘBIORSTWO GASTRONOMICZNE - POŁANIECKI 

UL. WESOŁA 51, KOM 663 770 460 TEL./FAX 41 347 70 21,

ZA PRZEPYSZNY BIGOS    www.polaniecki.net

 

PIEKARNIA BIALOGON - JACEK IWANOWSKI

ul. Pańska 30a  25-811 Kielce  

ZA PIECZYWO I  RZEPYSZNE CIASTA  http://www.bialogon.kielce.pl/

 

ZAKŁAD MASARSKI HENRYKA ZYCHOWICZ

26-021 Daleszyce, UL. Kościelna 14 za doskonałe kiełbaski  http://www.zychowicz.pl/

 

BRUNO TASSIR KIELCE
Jagiellońska 70 25-956 Kielce  TEL.:41 36 84 564 41 34 61 208 za pyszne kiełbaski

http://www.brunotassi.com.pl/

 
Załączone pliki:Aktualności

WIGILIA W CHAŁUPKACH

W dniu 13 grudnia 2016r  zaszczyciły nas swoją wizytą  w Chałupkach wychowanki

Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego


Kalendarium

Wydarzenia

10-lecie istnienia Stowarzyszenia Arka Nadziei

Stowarzyszenie „Arka Nadziei" obchodzi w tym roku 2016 - 10-lecie swojej działalności. Przez ten czas organizacja pomaga osobom bezdomnym, wykluczonym społecznie, ubogim rodzinom oraz od kilku lat prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt. Z tej okazji członkowie, pracownicy, wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia oraz przedstawiciele instytucji i organizacji, które wspierają jego działalność spotkali się na uroczystości plenerowej w malowniczym zaciszu na terenach „Arki Nadziei" w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1.


Kontakt
Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
ul. Mickiewicza 1,
25-352 Kielce
NIP: 959-174-92-36

Tel.: 41 34 42 858,
E-mail:


Copyrights © 2017 Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
Świetlica "Przystań" z pralnią i łaźnią
Dom dla bezdomnych "Chałupki 24"
o Stowarzyszeniu | pomoc | aktualności | wydarzenia | linki | do pobrania | kontakt
o Świetlicy | aktualności | galeria zdjęć | co robimy | sponsorzy | kontakt
o Domu | aktualności | galeria zdjęć | co robimy | sponsorzy | kontakt