Stowarzyszenie "Arka Nadziei" O Stowarzyszeniu "Arka Nadziei" Partnerzy Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Gdzie szukać pomocy Aktualności Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Wydarzenia Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Galeria zdjęć Stowarzyszenia "Arka Nadziei" Polecane linki Pliki do pobrania Kontakt ze Stowarzyszeniem "Arka Nadziei" Świetlica "Przystań" z pralnią i łaźnią Aktualności Świetlicy "Przystań" Galeria zdjęć Świetlicy "Przystań" Czym zajmuje się Świetlica "Przystań" Kontakt ze Świetlicą "Przystań" Dom dla bezdomnych "Chałupki 24" Aktualności Domu dla bezdomnych "Chałupki 24" Galeria zdjęć Domu dla bezdomnych "Chałupki 24" Czym zajmuje się Dom dla bezdomnych "Chałupki 24" Kontakt z Domem dla bezdomnych "Chałupki 24"
Stowarzyszenie "Arka Nadziei" - powrót na stronę główną


Wydarzenia Stowarzyszenia "Arka Nadziei"
Rok publikacji:

10-lecie istnienia Stowarzyszenia Arka Nadziei

Stowarzyszenie „Arka Nadziei" obchodzi w tym roku 2016 - 10-lecie swojej działalności. Przez ten czas organizacja pomaga osobom bezdomnym, wykluczonym społecznie, ubogim rodzinom oraz od kilku lat prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt. Z tej okazji członkowie, pracownicy, wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia oraz przedstawiciele instytucji i organizacji, które wspierają jego działalność spotkali się na uroczystości plenerowej w malowniczym zaciszu na terenach „Arki Nadziei" w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1.

I Świętokrzyska Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa

Biskup Kazimierz Gurda błogosławi pielgrzymów

Dnia 9 października br odbyła się I Świętokrzyska Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa pod hasłem "Abstynencja Drem Miłości". Organizatorami tej inicjatywy było Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszenie "Arka Nadziei". Wsparcia udzieliły również: Towarzystwo Dobroczynności oraz Towarzystwo Trzeźwościowe z Profilaktyką i Edukacją "Ararat". Pielgrzymkę swoim patronatem objął Ks. Bp. Kazimierz Gurda. Uczestniczyło w niej 50 osób - uzależnionych, współuzależnionych i innych, którym na sercu leży trzeźwość rodzin i naszego narodu. Trasa prowadziła od stóp Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Ofiarując trud pielgrzymowania modliliśmy się za wszystkich cierpiących z powodu uzależnień. Wzywając do abstynencji jako daru miłości wskazywaliśmy ją jako skuteczny sposób przeciwdziałania pladze pijaństwa, a także jako znak wolności osobistej oraz znak miłości do ludzi zniewolonych, dla których abstynencja jest warunkiem godnego życia.

Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich.V Festyn Charytatywny "JESTEŚ GODZIEN"

V-ce Marszałek - Pan Zdzisław Wrzałka
Już po raz piąty Stowarzyszenie "Arka Nadziei" zorgaizowało festyn charytatywny pod hasłem "Jesteś godzien". Tegoroczna impreza odbyła się 26 września 2010 r w Parku Miejskim w Kielcach. Patronatem honorowym festyn objęli Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas. Opiekę medialną imprezę objęły media kieleckie: Echo Dnia, Radio Kielce, TVP Kielce. Impreza została zorganizowana we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach. Festyn wsparło Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.

Rodzinny Piknik Profilaktyczny - Świętokrzyskie Dni Profilaktyki 2010

Gry i zabawy średniowieczne
W miesiącu maju 2010 roku organizowane są VIII Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. Tegoroczna edycja poświęcona jest roli mężczyzny w rodzinie. W ramach tej inicjatywy w niedzielę 9 maja na terenie Stowarzyszenia "Arka nadziei" w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1 odbył się Rodzinny Piknik Profilaktyczny. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie "Arka Nadziei", Gmina Morawica, Towarzystwo Trzeźwościowe "Ararat" oraz Przychodnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia ul. Jagiellońska 72 w Kielcach.

Dzień Babci i Dziadka w Stowarzyszeniu "Arka Nadziei"

Dnia 23 stycznia 2010 r w Ośrodku Wsparcia Dziennego przy Stowarzyszeniu "Arka Nadziei" ul. Mickiewicza 1 w Kielcach zorganizowany został uroczysty dzień Babci i Dziadka.

Spotkanie opłatkowe na Świetlicy "Przystań"

30 grudnia 2009 r na Świetlicy "Przystań" na ul. Ogrodowej 3 w Kielcach odbyło się spotkanie opłatkowe.

Wycieczka Kraków - Łagiewniki

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednodniowej wycieczce Kraków - Łagiewniki, która odbędzie się dnia 14 listopada 2009 r (sobota).

Zgłoszenia należy dokonywać w biurze Stowarzyszenia (ul. 1-go Maja 78 w Kielcach) do 10 listopada 2009 r.Festyn charytatywny "Jesteś godzien"

Serdecznie zapraszamy na festyn charytatywny pod hasłem "Jesteś godzien", który odbędzie się 27 września 2009 r  w Parku Miejskim w Kielcach.

Celem festynu jest rozpalenie w sercach ludzi ognia wrażliwości i miłości wobec potrzebujących.Festyn rodzinny "Pożegnanie Lata"

Stowarzyszenie "Arka Nadziei" wspólnie ze Świętokrzyskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacją VIVA! - lokalna grupa Kielce, serdecznie zapraszają na festyn rodzinny "Pożegnanie Lata", który odbędzie się dnia 30 sierpnia 2009 r (niedziela) Na Placu Wolności w Kielcach.

 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 6-13 sierpnia 2009 r odbędzie się XXVIII Kielecka Piesza Pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę.

Licheń 2009

W dniach 25 - 26  lipca 2009 r organizujemy pielgrzymkę dla osób bezdomnych i opuszczonych na XVII Ogólnopolskie Spotkanie Trzeźwościowe do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Temat tegorocznego spotkania: "Zatroskani o pełnie życia"

Koncert Estradowy "LATO 2009" odbędzie się w sierpniu 2009 r

Stowarzyszenie "Arka Nadziei" informuje, że planowany na 24.07. 2009 r koncert estradowy Lato 2009, został przełożony ze względu na niepewne warunki atmosferyczne na koniec sierpnia.Informacje o programie imprezy będą podane w późniejszym terminie.Aktualności

WIGILIA W CHAŁUPKACH

W dniu 13 grudnia 2016r  zaszczyciły nas swoją wizytą  w Chałupkach wychowanki

Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego


Kalendarium

Wydarzenia

10-lecie istnienia Stowarzyszenia Arka Nadziei

Stowarzyszenie „Arka Nadziei" obchodzi w tym roku 2016 - 10-lecie swojej działalności. Przez ten czas organizacja pomaga osobom bezdomnym, wykluczonym społecznie, ubogim rodzinom oraz od kilku lat prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt. Z tej okazji członkowie, pracownicy, wolontariusze i sympatycy Stowarzyszenia oraz przedstawiciele instytucji i organizacji, które wspierają jego działalność spotkali się na uroczystości plenerowej w malowniczym zaciszu na terenach „Arki Nadziei" w Chałupkach ul. Wapiennikowa 1.


Kontakt
Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
ul. Mickiewicza 1,
25-352 Kielce
NIP: 959-174-92-36

Tel.: 41 34 42 858,
E-mail:


Copyrights © 2017 Stowarzyszenie "Arka Nadziei"
Świetlica "Przystań" z pralnią i łaźnią
Dom dla bezdomnych "Chałupki 24"
o Stowarzyszeniu | pomoc | aktualności | wydarzenia | linki | do pobrania | kontakt
o Świetlicy | aktualności | galeria zdjęć | co robimy | sponsorzy | kontakt
o Domu | aktualności | galeria zdjęć | co robimy | sponsorzy | kontakt